CEL

Głównym celem imprezy Zabierz PIESia do Międzylesia jest zebranie środków na dwie fundacje prozwierzęce: ARGOS i AST. Nie jesteś pewien czym się zajmują? Poniżej oddajemy głos samym fundacjom. Jeżeli masz więcej pytań i wątpliwości zajrzyj na ich strony, sprawdź jak działają. Pomaganie jest super!

AST. Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych istnieje od 10 lat, została stworzona przez grono osób, które od wielu lat zajmowały się pomocą bezdomnym psom. Fundamentem Fundacji jest kapitał ludzki, skupia ona wokół siebie ludzi odpowiedzialnych, doświadczonych w pracy z psami, traktujących swoje zajęcie jako pasję. Zapraszamy do współpracy także tych, którzy dopiero poznają TTB, bo lubimy i chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem z osobami, które chcą rozpocząć przygodę z pomaganiem bezdomnym psom.

Decyzja o pomocy głównie psom ras TTB była podyktowana wieloma względami. Powołując do życia Fundację AST, chcieliśmy stworzyć organizację, która będzie pomagać bullowatym systemowo i profesjonalnie.Taki cel przyświeca nam do dziś, bo nadal istnieje niewiele fundacji czy stowarzyszeń dedykowanych psom TTB. Tymczasem jest to grupa psów licznie reprezentowana w polskich schroniskach, dodatkowo bullowate nadal przodują w smutnych statystykach najczęściej krzywdzonych psów: są ofiarami medialnej nagonki, okrucieństwa ludzi, eksploatacji w pseudohodowlach.

Środki na działanie Fundacji są pozyskiwane poprzez zbiórki i darowizny od osób prywatnych i firm. Fundacja, z uwagi na ograniczone środki, pomaga najczęściej psom najbardziej chorym i starym, nie waha się zabierać pod swoją opiekę psów nawet w stanie agonalnym.

Proces adopcyjny jest prowadzony w sposób bardzo odpowiedzialny. Każdy z psów będących pod opieką Fundacji jest poddawany szkoleniu i pracy z behawiorystą, wszystko to po to, aby mieć możliwie największą wiedzę o naszych podopiecznych. Dzięki temu psy znajdują domy i właścicieli, najbardziej dla siebie odpowiednich. Adopcja z Fundacji AST nie wiąże się z ryzykiem otrzymania psa, który jest niesprawdzony pod kątem zachowań, przyzwyczajeń, nawyków. Kładziemy duży nacisk na odpowiedni dobór charakteru psa do swoich przyszłych właścicieli, co owocuje udanymi adopcjami.

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych przeprowadziła od początku swojej działalności ponad 1000 udanych adopcji. Żaden pies adoptowany z Fundacji nie stał się nigdy dla nikogo zagrożeniem, nie stał się powodem negatywnego PR-u dla ras TTB.

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP), ma więc możliwość zbierania 1%. KRS 0000006471

Zachęcamy Was do wspierania fundacji:

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych to wielka rodzina. Nazywamy siebie FAMILY AST. I codziennie rośniemy w siłę! Przyłącz się do nas!

Dowiedz się więcej o Fundacji

Jeżeli chcesz wesprzeć AST Fundacje:
Konto bankowe:
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
W przypadku przelewów z zagranicy:
BIGBPLPW Bank Millenium S.A.
Branch Millenium
IBAN: PL 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

Fundacja dla zwierząt Argos prowadząca Ośrodek dla kotów miejskich KOTERIA

Koteria jako jedyna bezpłatnie pomaga opiekunom w utrzymaniu kontrolowanej populacji zdrowych i zadbanych kotów miejskich. Pragniemy pomagać ludziom, opiekującym się miejskimi kotami. Chcemy aby nie tylko poprzez dokarmianie pomagali bezdomnym kotom, ale również w sposób świadomy i humanitarny zapobiegali ich nadmiernemu rozmnażaniu.
Współpracujemy z administratorami budynków, innymi lecznicami i służbami miejskimi.
Koteria prowadzi adopcje kotów, które trafiły do ośrodka i nie mogą wrócić na miejsce swego bytowania.
Nie odmawia leczenia chorych, miejskich kotów, które trafią na sterylizację.
Bezpłatnie (za kaucją) udostępnia sprzęt do schwytania kota, służy pomocą wolontariuszy i stara się zapewnić transport do lecznicy.

Koteria funkcjonuje dzięki dobrowolnym wpłatom darczyńców, pozyskanym dotacjom, wpłatom z 1%, odpłatnej działalności pożytku publicznego oraz dotacjom miejskim częściowo wspierającym nasze działanie.

Dowiedz się więcej o Fundacji

Jeżeli chcesz wesprzeć Fundacje dla zwierząt ARGOS:
Fundacja dla Zwierząt ARGOS
Bank PEKAO SA 47 1240 6133 1111 0000 4808 5915
SWIFT: PKOPPLPW
Bank PEKAO SA, Oddział w Warszawie